Zgłoś naruszenie...
Wybierz jedną z poniższych opcji.
Ten komentarz dotyczy mnie lub znajomego:
atakuje mnie,
atakuje znajomego.
Komentarz dotyczy czegoś innego:
spam lub oszustwo,
propagowanie nienawiści,
przemoc lub krzywdzące zachowanie,
treść o charakterze erotycznym.
Napisz
PANEL

Troszeczkę Ziemi, troszeczkę Nieba, trochę Nadziei i więcej nic ...

wpisy na blogu

tynki i wylewki zimą?? kto robił?

Blog:  domfortuna2
Data dodania: 2011-09-26
wyślij wiadomość

I pojawił sie kolejny dylemat... w związku z zastojem na naszej budowe. W poniedziałek murujemy ściany, strop i lecimy z dachem.  Wszystko bardzo późno. Mam więc pytanie do bardziej doświadczonych blogowiczów. Czy ktoś z was robił tynki , wylewki w II dekadzie  listopada  i później? Pierwotnie z budową mieliśmy zamknąć się do września, potem instalacje, tynki, wylewki i git...w zimie mieliśmy powolutku dziubać środek domu.

W jakich temperaturach najnizszych można robić tynki i wylewki? czy jest dobry sposób by podtrzymać w domu( SSZ) odpowiednią temperaturę , by tynki schły przy niskich temperaturach na zewnątrz???  Doradźcie??  Nie uśmiecha się nam za bardzo mieszkanie kątem do wiosny! (przypominam, ze do 06.11 musimy odpuscic nasze mieszaknie w bloku, które sprzedajemy).

Co robić?

Liczymy na opinie osób, które były w podobnej sytuacji, co my! 

 

 

Po głębszych przemyślene budujemy z Porotermu "30 " ściany zewnętrzne, wewnątrz "25", działowe "11,5". Ogrzewanie podłogowe będzie tylko na parterze, na górze, w piwnicy i garażu będą kaloryferu :):):)

 

 

6Komentarze
Data dodania: 2011-09-26 21:45:39
bardzo dobre pytanie, też mnie to bardzo interesuje więc podpatrzę jak ktoś coś ciekawego napisze...
odpowiedz
Data dodania: 2011-09-27 00:21:14
bez problemu
można w zimie robić tynki i wylewki w środku. Cały widz polega na tym żeby temperatura wewnątrz budynku nie spadła poniżej +10stC. Oczywiście przy założeniu że macie docieplony dom np styropianem. Jeśli nie zdążycie docieplić to odpuście sobie, bo wszystko na wiosnę popęka i zwyczajnie poodpada. Warunkiem jest docieplenie. Strop, balkon, wieniec to ogromne mostki termiczne - nie do zwyciężenia. Ja osobiście teraz zaczynam elewację i nie wiem czy zdążę przed zimą. Jęlsi tak robię tynki. W czym rzecz. Wilgoć zawsze ma tendencje do ucieczki z ciepłego do zimnego. I tym samym wylewki oraz tynki lepiej oddają wilgoć zimą niż latem. Zobacz. W lecie standard to 60-80% wilgotności, zimą przy ok -2stC wilgotność spada do 18%. Dlatego wilgoć z domu chętnie ucieka na zewnątrz. Jak otworzysz okna, zobacz jak parują szyby. Tak więc reasumując. Można w zimie robić tynki i wylewki ale warunek to docieplony dom i ogrzewany. Nie może w trakcie wysychania przemarznąć. pozdrawiam i życzę dobrej i ciepłej pogody.
odpowiedz
Data dodania: 2011-09-27 09:04:51
Bardzo złożony problem. Musisz mieć wstawione okna - jeżeli drewniane i zrobisz wylewki, tynkia a dom nie będzie grzany to okna się wypaczą. Jeżeli PCV można tynkować. Beton jak wiąże sam w sobie wydziela ciepło i dojrzewa Ok 2 tygodni. Najlepiej zakupić kozę i ogrzewać budynek do temperatury 5 stopni C a posadzki obłożyć matami ze słowy. Jeżeli nie uda się utrzymać temperatury + 5 stopni to przełóżcie wylewki jak sie ociepli. Ewentualnie są środki chemiczne do uszlachetniania betonu, ale to są juz dodatkowe koszty. Zresztą dobrze jak fundament i dom w stanie surmowy postałby przez zimę straciłby wilgoci i ładnie osiadł. Pochopnie położony tynk morze skutkować rysami przy osiadaniu domu. Zresztą będziesz miał durzą wilgotność powietrza w domu, co będzie wydłużać zaciąganie tynku. U mnie był robiony maj/czerwiec dół był zawilgocony wiec tynkarz jak położył tynk to dopiero po 6 godz. mógł zacierać. Cały proces trwał długo. Góra była przesuszona wiec po narzuceniu tynku po 20 min mógł przystąpić do zacierania. W budownictwie wszelkie problemy wynikają z niestosowania przerw technologicznych pamiętaj o tym.
odpowiedz
Data dodania: 2011-09-27 12:01:56
my też nad tym debatujemy, ale nie chcemy stracić całej zimy aby wszytsko stało... :( za długo! to też zależne od pogody i mrozów. Jeśli szybko zacznie mrozić zapewne rozsądek zadecyduje o czekaniu, ale że u nas w szczecinie rzadko pojawia sie mróz w listopadzie, dopiero tak od grudnia czy stycznia- to liczę na to że w listopadzie normalnie zajmiemy się tym etapem. Koza ponoć dobra rzecz ale też daje ciepło tylko w jednym pomieszczeniu !!Więc tu trzeba przemyśleć całość. Liczę na to że mrozy przyjdą późno i wszyscy zmieścimy się w czasie :) Pozdrawiam
odpowiedz
Data dodania: 2011-09-27 19:56:16
czytam czytam i dalej nie wiem czy robić.... ale dylemat...
odpowiedz
Data dodania: 2011-09-28 10:05:44
dziękuję za podpowiedź kochani...czas pokaże, czy damy radę zrobić tynki i wylewki jeszcze przed mrozami. Szkoda mi tylko zimy, bo można by już coś w środku pukać , stukać:) Beatka19734 - będę obserwować wasze poczynania w naszej sprawie. Jak wpadniesz na jakiś dobry pomysł z tymi tynkami, pisz!!!!
odpowiedz

ilu doradców, tyle opinii!!! mam w głowie mętlik

Blog:  domfortuna2
Data dodania: 2011-09-25
wyślij wiadomość

 Powiedzcie  mi proszę, czy wy  tez w pewnym momencie mieliście  dość wszytskich doradców? Gdziekolwiek jadę, wszyscy są najmądrzejszy. Mam taki mentlik w głowie, sama nie wiem , co mam robić, czy budować z "25" czy "30", wczoraj pojawiła się opcja "44" ceramika,Porotherm, Leier czy inna firma? czy docieplać styropianem czy wełną? Dachówka cementowa czy ceramika  .. Braas , Euronit czy Roben... .w przyszłym tyg. ruszamy dalej, a my mamy totalny misz masz w głowie.  Każdy chce doradzić po swojemy

Wczoraj byliśmy na targach budowlanych , rozmawiałam z kilkoma firmami z branży okien... pytałam co jest najważniesze dla utrzymania ciepła w domu i usłyszałam ze szkopuł tkwi w profilach, inny zaś powiedział, ze przez profil ucieka tylko 10% ciepła , ze najwazniejsze są szyby, a raczej ich ilosc. Inny zaś producent dodał, ze jednak najwazniejszy jest ciepły montaz. Bądz tu człowieku mądry i pisz wiersze!! 

Kominy -  presto, braata ?  

spotkalismy sie tez z naszym hydraulikiem, sugeruje nam zrobić ogrzewanie podłogowe w całym domu, wciaz ktoś burzy mi moją koncepcję. Pierwotnie ustalismy z mezem, ze podłogówka będzie w łazienkach, kuchni, wiatrołapie i przedpokoju na parterze. W salonie ponadto klimatyzator, w pozostałych miejscach kaloryfery!! Niby kolega jest w tej dziedzinie autorytetem, ale ...   nie wiem jaki mu przyświeca cel. Wiem, ze kaloryfer szybciej nagrzeje pomieszczenie niz podłogówka... weh

 

Pytanie do Uli.  Ula ile was kosztowała więźba?  jaki koszt ponieśliście za dachówkę? pytam dla porównania...  

7Komentarze
Data dodania: 2011-09-25 18:41:14
nie bardzo pomoge bo my mamy ytonga bez ocieplenia-my od samego poczatku bylismy na niego zdecydowani co do podlogowki u nas bedzie na calym dole kaloryfery tylko w sypialniach na gorze pozdrawiam i owocnego myslenia :)
odpowiedz
Data dodania: 2011-09-25 18:42:34
Wypowiem się tylko o podłogówce ,my mamy tylko w kuchni salonie holu łazienkach ,w pokojach nie robiliśmy podłogówki po do podobno niezdrowe !!!! podłogówka potrzebuje trzy godziny na nagrzanie się kaloryfery będziecie mieli dużo szybciej ciepłe .
odpowiedz
Data dodania: 2011-09-25 18:45:54
my budowaliśmy z porothermu 25 P+W i będziemy ocieplać wełną 15. Podłogówkę mamy na całym dole i w łazience na górze, a kaloryfery mamy mieć na górze. Tak doradcy sa najlepsi. Chyba mam już też dosyć, bo jak potrzebuję alkurat opinii na dany temat, to nie pomogą, a jak już sama zadecyduję w danej dziedzinie, to krytykują :(((. Ostatnio stanowczo powiedziałam, że to mój dom i moja sprrawa czy będę miała okna białe czy szare, czy bure ...
odpowiedz
Data dodania: 2011-09-25 19:01:50
Aniu,
za wieźbe (drzewo) zapłciliśmy 11,500 Pln za robociznę 35 zł za m2. Dachówka to koszt ok.15,000 Pln (Nelskamp polecam, bardzo dużo osób zatrzymuje się i pyta nas o dachówkę:)) Co do okien to temat mam przerobiony:)) Jak to mówi nasz kierownik okna to 30% ścian więc muszą być super szczelne. Podstawa to trzyszybowe, ciepły montaż , włókno szkalene i solidny profil. Kominy mamy firmy Kom-Went polecane przez naszego Majstra. Podłogówkę robimy w łazience, kuchni, wiatrołapie , reszta kaloryfery:))Ja w salonie też podłogówki nie robię:)) Nie marte się, najważniejsze jest to co Wy chcecie i najbardziej Wam pasuje:))
odpowiedz
Data dodania: 2011-09-26 09:33:22
ja to jak nie wiem co mam zrobić to czytam własnie tutejsze blogi ... najlepiej jednak sprawdzić u kogoś jak to jest w praktyce... i tak oglądalismy dom budowany z mega maxa i dachówkę widzieliśmy na żywo...
odpowiedz
Data dodania: 2011-09-26 11:08:10
dziękuję Wam wszystkim. Poprzestanę na tym, co wstępnie ustaliliśmy i już nic nie zmieniam. Ania
odpowiedz
Data dodania: 2011-10-05 21:20:23
My mieliśmy to samo z doradcami - masakra. Teraz słuchamy oczywiście czyichś opinii, ale oczywiście w granicach rozsądku. Co do ogrzewania to my najprawdopodobniej zrobimy wszędzie podłogowe, gdyż sporo osób mówi, że w sypialni taki typ ogrzewania jest niezdrowy ale nikt nie ma udowodnionych faktów, informacji na ten temat. Fakt podłogówka długo się nagrzewa, ale też długo to ciepło oddaje.
odpowiedz

pustaki ceramiczne Leier ? porada

Blog:  domfortuna2
Data dodania: 2011-09-23
wyślij wiadomość

 kochani, w przyszłym tyg. ruszamy z murami. Mamy za sobą długą historię odnośnie materiału z jakiego mieliśmy budować naszą fortuną II . Zaczynalismy od pustaka komórkowego Prefabet, potem analizowaliśmy Ytong, Silke,Solbet  aż stanęło na Porothermie...wszytsko byłoby idealnie gdyby nie fakt, ze kolegam meza namieszał nam nieco w głowie.

Dostalismy namiar na jeden skład budowlany, w którym oferują pustaki Leier ... czy ktoś ma jakieś doświadczenie w tej materii?????  koszt jednego pustaka jest super:

"30"- 3,89 zł/szt

"25" - 4,60 zł

"11,5" - 3,40 zł

ceny super

 

Nie znam tego pustaka,  zaczęłam szukać o nim opinii,pomimo tego chcę zapytać bardziej doświadczonych inwestorów, którzy budowali z tego Leier-a lub mieli budować, a się wycofali???? napiszcie kochani...

 

mojabudowa.pl - blog budowlany

 

 

5Komentarze
Data dodania: 2011-09-23 09:53:31
Witam. Mieliśmy ten sam problem...z czego budować. Analizowaliśmy różne typy materiałów. Co do Leiera - nasz wykonawca, który budował z tego stwierdził od razu że budował i że jest kiepski. ( to jego opinia - nie moja ) Znaleźliśmy także tzw. Poroton z Zakładu Owczary ( kiedyś podobno kiepski..nie trzymał wymiaru itp , teraz wg. opinii postawili na jakość i jest super ) Po analizie stwierdziliśmy jednak z żoną...że w porównaniu z najpopularniejszym chyba Porothermem, jest co prawda ponad 2000 Pln tańszy na całości , ale nie mam zamiaru przez kilka najbliższych lat siedzieć i sie zastanawiać czy dobrze zrobiłem że budowałem z tego Porotonu. Więc postawialismy na Porotherm i z tego powstała nasza Zet-ka. Uważam, że lepiej oszczędzić na kontaktach, lampach, cudacznych oświetleniach, tarasach itp...ale mury i dach zrobić porządnie. Moze i głupie myślenie..ale wg. takiego wzorca budujemy. Pewnie odezwą sie głosy, że nieprawda, że Leier dobry...nie wiem. Wiem natomiast że z ceny wynika też jakość i jeśli coś kosztuje 50% taniej to coś na to wpływa. To akurat wiem z doświadczenia i wieloletniej pracy w tym obszarze.Pozdrawiam serdecznie.
odpowiedz
Data dodania: 2011-09-23 10:08:06
leier
leier to ma dobre kominy ale nie pustaki! pustaki zdecydowanie odradzam! mamy postawiony dom z lewkowa -jest to pustak mocny, solidny, dobrze wypalony i naturalny, natomiast dokupiliśmy trochę leiera i ku naszemu zaskoczeniu pustak mozna powiedzieć rozpadał się w rękach-nie polecam ja z niego zrezygnowałam i pozbyłam się drogą darowizny :). NA SKORUPIE DOMU NIE MA CO OSZCZĘDZAĆ!bo oszczędności to żadne. pozdrawiam
odpowiedz
Data dodania: 2011-09-23 10:52:02
my mieliśmy budować z porothermu a w koncu wybraliśmy bloczki z lokalnej fabryki były w super cenie 24 za 4,04zł. a murarze nie mogli sie nachwalić stwierdzili że bardziej równe i lepsze niż porotherm.... a też sie baliśmy....
odpowiedz
Data dodania: 2011-09-23 11:33:01
Leier jest dobry ale ponoc tylko słowacki, polskiej cegielni jest ponoć gorszy, ale to tez opinie zasłyszane, ale z kilku źródeł te same opinie... my zdecydowalismy sie na Cerpol Kozłowice, ale tez na poczatku na Leier stawialismy.
odpowiedz
Data dodania: 2011-09-24 20:38:36
No własnie moje bloczki to Cerpol Kozlowice... tak jak pisze poprzednik :))))
odpowiedz

ruszamy z budową

Blog:  domfortuna2
Data dodania: 2011-09-22
wyślij wiadomość

Przez jakiś czas nie było mnie na blogu z logicznego powodu...nic się nie działo na naszej działce. Walczylismy z bankami o kredyt walutowy, tak podnieśli zdolność, że musiliśmy jednak przerzucić sie na kredyt w PLN. Długo by oowiadać...

plany się jednak pozmieniały...

W międzyczasie podjęliśmy decyzje o sprzedaży naszego mieszkania (żałuję, że tak późno), w poniedziałek będą  2 tyg od jego wystawienia i juz mamy kupca. Pare dni temu pojawiła się u nas starsza Pani z Warszawy  (przypominam, że my jestesmy z południa Polski) i oglądała nasze mieszkanko, bardzo się jej spodobało, zakochała się w nim. Wnuczek namawiał ją na niski blok, natomiast starsza Pani wóczas orzekła, że całe życie mieszakała w bloku 10 pietrowym na Żoliborzu , na 10 tym pietrze i jej nie przeszkadza blok z wielkiej płyty. Po kilku dniach zadzwoniła, że kupuje je i w  przyszłym  tyg. załatwiamy sprawę. Śmiać mi się chce, bo daliśmy dość wysoką cenę jak na teraźniejszą  koniunkturę na rynku nieruchomości, mogłaby starsza Pani kupić takie samo mieszaknie za 20 tys taniej, no ale.... Pani orzekła jak powyżej i uwaga.... płaci gotówką... :):) trafiło się nam jak ślepej kurze owies.

 

Tym sposobem ciągniemy resztę z własnej kasy i mam w nosie kredyt... no może na wykończenie troszku weżniemy.

Dziś z wrażenia nie mogłam spać... jednak mam do tego miejsca sentyment.

mojabudowa.pl - blog budowlany

 

 

domfortuna2
ranga - mojabudowa.pl mistrz
Wyślij wiadomość do autora OBSERWUJ BLOGA
statystyki bloga
Odwiedzin bloga: 287025
Komentarzy: 658
Obserwują: 75
On-line: 9
Wpisów: 108 Galeria zdjęć: 237
Projekt FORTUNA II
BUDYNEK- dom wolno stojący , parterowy z poddaszem z piwnicą
TECHNOLOGIA - murowana
MIEJSCE BUDOWY - bielsko biała
ETAP BUDOWY - VI - Instalacje wewnętrzne
ARCHIWUM WPISÓW
2013 styczeń
2012 październik
2012 maj
2012 kwiecień
2012 marzec
2012 luty
2012 styczeń
2011 grudzień
2011 listopad
2011 październik
2011 wrzesień
2011 sierpień
2011 lipiec
2011 czerwiec
2011 maj
2011 kwiecień
2011 marzec
2011 luty

OBECNIE NA BLOGU
1 niezalogowany użytkownik